Tüp Bebekte Gebelik Haftası Hesaplama

Tüp Bebekte Gebelik Haftası Hesaplama

Tüp bebek tedavisinde gebelik haftası hesaplanırken döllenme tarihi baz alınır ve bu tarihten yaklaşık olarak 15 gün sonra test yapılır.

Doğal yollardan çocuk sahibi olmakta zorlanan çiftlerin tercih ettikleri bir tedavi yöntemi olan tüp bebek tedavisi, ülkemizde yüksek başarı oranlarına sahiptir. Kısırlık başta olmak üzere birçok sorunu olan çiftler, gelişen tüp bebek tedavileri ile kolay bir şekilde çocuk sahibi olabilmektedir. Tüp bebek tedavisi görenler, gebelik haftasını daha farklı yollardan hesaplamaktadır. Normal gebeliğe göre hesaplama daha farklıdır. Doğal yollardan hamile kalan anneler, gebelik hesaplaması yapmak için son adet tarihine bakmaktadır. Son adet tarihinden itibaren 40.hafta ortalama olarak bebeğin doğma tarihidir. Tüp bebek yöntemiyle hamile kalan anneler ise daha farklı yollardan doğum tarihini kestirmektedir. Hem doğal yollarla hem de tüp bebekle gebelikte belirlenen tarihte doğum yapma ihtimali düşük bir ihtimaldir.

Tüp Bebekte Gebelik Hesaplama

Anne ve baba olamayan çiftlerin tercih ettikleri bir tedavi yöntemi olan tüp bebek tedavisinde ilk seferde bebek sahibi olma şansı oldukça düşüktür. Ortalama olarak 3-4 denemeden sonra genellikle olumlu sonuç alınabilmektedir. Bu yüzden sabır ve istikrar isteyen bir süreçtir. Çiftler tüp bebek tedavisinden sonra gebe kalma hesaplaması yapmak için belirli bir süre beklemelidir.

Tüp bebek tedavisinde döllenme işleminden sonra yaklaşık olarak 15 gün sonra gebelik durumunu kontrol etmek için tercihen idrar testi ya da kan testi yapılmaktadır. Gebeliğe kesin olarak karar verebilmek için döllenmeden sonra en az 15 gün beklemek önemlidir.

Doğal gebeliklerde son adet tarihine bakılırken, tüp bebek tedavisinde ise embriyo transferine göre hesaplama yapılır. Transfer tarihinden sonar gebeliğin başlangıcına bakılır ve 15.gün test pozitif çıkarsa anne 2 haftalık olarak hamile kabul edilir.  Tüp bebek tedavisinde çoğul gebelik söz konusuysa, yine aynı yöntemle gebelik haftası hesaplanır. Fakat ikiz bebekler ortalama 3 hafta önce üçüz bebekler ise ortalama 7 hafta önce doğmaktadır. Hesaplama buna göre yapılır. Tüp bebek tedavisinde gebelik haftası hesaplama oldukça basittir.

Daha fazlasını mı arıyorsunuz? Tüm detaylar ve Resimler İçin Tıklayınız

Afyonun en uygun ve kapsamlı gazlıgöl termal web sitesi.

Sitemiz üzerinden gazlıgöl termal villa, gazlıgöl termal apart, gazlıgöl termal oteller hakkında detaylı bilgiye ulaşabilir, havuzlu termal villalara, apartlara, otellere rezervasyon yapabilirsiniz.

Termal Otel

Sitemiz üzerinden termal oteller hakkında detaylı bilgiye ulaşabilir, günlük havuzlu, yarım pansiyon, tam pansiyon ve full aktiviteli otellere rezervasyon yapabilirsiniz.

Günlük Kiralık Termal Villa

Sitemiz üzerinden günlük gazlıgöl termal villa, günlük gazlıgöl termal apart, günlük gazlıgöl termal oteller hakkında detaylı bilgiye ulaşabilir, günlük havuzlu termal villalara, apartlara, otellere rezervasyon yapabilirsiniz.

Saatlik Kiralık Termal Villa

Sitemiz üzerinden saatlik gazlıgöl termal villa, saatlik gazlıgöl termal apart, saatlik gazlıgöl termal oteller hakkında detaylı bilgiye ulaşabilir, günlük havuzlu termal villalara, apartlara, otellere rezervasyon yapabilirsiniz.

Afyon gazlıgöl termal instagram sayfamızı  takip ederek güncel kampanyalar, güncel haberler, termal tatil fırsatlarından anında haberdar olabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

close Reklamı Kapat(X)