Tüp Bebek Tedavisinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Tüp Bebek Tedavisinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Tüp bebek tedavisi olup çocuk sahibi olmak isteyen anne ve baba adayları tedavi sürecinde ve öncesinde mutlaka bazı hususlara dikkat etmelidir.

Doğal yollarla anne ve baba olamayan çiftler genellikle tüp bebek tedavisi ile bebek sahibi olabilmektedir. En az 15 gün süren bir tedavi yöntemi olmakla birlikte koşullar ve süre kişiden kişiye değişmektedir. Anne ve baba adayları için son derece önemli bir süreç olan tüp bebek tedavisi sürecinde dikkat edilmesi gereken konular vardır. Eğer bu yöntemle çocuk sahibi olmayı düşünüyorsanız, mutlaka bu hususlara dikkat etmenizde yarar vardır.

Tüp Bebek Tedavisinde Nelere Dikkat Edilmelidir?

Bazı durumlarda çok zorlu bir süreç olan tüp bebek tedavisi öncesi anne ve baba gerekli tüm testleri yaptırmalıdır. Annenin daha önce geçirmiş olduğu bir genital hastalık bulunuyorsa mutlaka doktoruna bildirmelidir. Aynı zamanda tüp bebek tedavisinden önce anne adayının kullanmış olduğu ilaçlar varsa bu ilaçların listesi doktora mutlaka verilmelidir.

Uzman doktorunuz sizi tedavi öncesinde birçok ayrıntı konusunda uyaracaktır. Doktorunuzun size önerilerini mutlaka dikkate almalı ve eksiksiz olarak yerine getirmelisiniz. Tüp bebek tedavisinde dikkat edilmesi gerekenler denilince en önemli hususlar şunlardır;

  • Tüp bebek tedavisinden önce anne adayı eğer kullanıyorsa sigara ve alkol kullanmayı kesinlikle bırakmalıdır.
  • Bu süreçte anne adayının kilosu son derece önemlidir. Mutlaka ideal kiloda olmalıdır. Eğer anne adayı aşırı zayıf ya da aşırı kiloluysa doktorun önerisi ile tedaviden önce diyet programları uygulanabilir.
  • Anne doğal ve sağlıklı bir beslenme programı ile beslenmeli ve taze meyve ve sebzeler tüketmeye özen göstermelidir.
  • Tüp bebek tedavisi öncesi ve bu süreçte baba adayının da dikkatli olması gereken hususlar vardır. Bunlardan en önemlisi baba adayı tedaviden en az 3 ay boyunca aşırı sıcak ortamlarda bulunmamalıdır.
  • Baba adayının düzenli olarak kullandığı ilaçlar varsa bunları doktora bildirmelidir.
  • Anne adayı gibi baba adayı da sigara ve alkol kullanıyorsa tedaviden en az 3 ay boyunca bırakmalıdır. Sağlıklı bir tüp bebek tedavisi süreci için tüm bu hususlara dikkat edilmelidir.

Daha fazlasını mı arıyorsunuz? Tüm detaylar ve Resimler İçin Tıklayınız

Afyonun en uygun ve kapsamlı gazlıgöl termal web sitesi.

Sitemiz üzerinden gazlıgöl termal villa, gazlıgöl termal apart, gazlıgöl termal oteller hakkında detaylı bilgiye ulaşabilir, havuzlu termal villalara, apartlara, otellere rezervasyon yapabilirsiniz.

Termal Otel

Sitemiz üzerinden termal oteller hakkında detaylı bilgiye ulaşabilir, günlük havuzlu, yarım pansiyon, tam pansiyon ve full aktiviteli otellere rezervasyon yapabilirsiniz.

Günlük Kiralık Termal Villa

Sitemiz üzerinden günlük gazlıgöl termal villa, günlük gazlıgöl termal apart, günlük gazlıgöl termal oteller hakkında detaylı bilgiye ulaşabilir, günlük havuzlu termal villalara, apartlara, otellere rezervasyon yapabilirsiniz.

Saatlik Kiralık Termal Villa

Sitemiz üzerinden saatlik gazlıgöl termal villa, saatlik gazlıgöl termal apart, saatlik gazlıgöl termal oteller hakkında detaylı bilgiye ulaşabilir, günlük havuzlu termal villalara, apartlara, otellere rezervasyon yapabilirsiniz.

Afyon gazlıgöl termal instagram sayfamızı  takip ederek güncel kampanyalar, güncel haberler, termal tatil fırsatlarından anında haberdar olabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

close Reklamı Kapat(X)