Termal SPA Hizmetleri

Termal SPA Hizmetleri

Termal SPA hizmetleri, tatil deneyiminde konforu ve eğlenceyi üst düzeye çıkarıyor. Suyun iyileştirici etkisinden yararlanan bu terapi yöntemi, Afyon Gazlıgöl Termal başta olmak üzere pek çok kaplıcada ve tesiste profesyonel olarak uygulanıyor.

Cildiniz tazelensin, bedeniniz yenilensin, ruhunuz huzura kavuşsun istiyorsanız SPA hizmetleri size hitap ediyor.

Termal SPA Nedir?

Yerin altından çıkan belli sıcaklıktaki doğal su kaynaklarına termal su denir. SPA hizmetleri de bu suyun tedavi edici özelliğinden yararlanmayı amaçlayan bir yöntemdir.

Tarihi Roma dönemine dayanan bu terapi tekniği, Latince’de ‘Sanitas Per Aquam’ diye bilinir.

SPA Türkçesi nedir? Diye soracak olursanız: ‘Su ile gelen sağlık’, ‘sudan gelen sağlık’ şeklinde bir açılımı olduğunu söyleyebiliriz.

Duşlama, damlama, püskürtme ve akıtma gibi farklı uygulamalarla gerçekleştirilen SPA hizmetleri vücudu dinlendirir, âdeta yeniden yapılandırır.

Termal otellerde ve çeşitli merkezlerde kendine yer bulan SPA hizmetleri, başka tedavi yöntemleriyle beraber kombine edilebilir. Örneğin; bakım ve güzellik kürleri, aroma terapiler ve masaj terapileri bunlardan bazılarıdır.

Termal SPA Faydaları Nelerdir?

Yenilenme, tazelenme, arınma gibi etkiler sağlayan termal SPA, pek çok hastalığın iyileştirilmesinde büyük rol üstlenir.

Buna göre termal SPA masajının faydaları şöyle sıralanabilir:

 • Kan dolaşımını harekete geçirir. Bunun için selülitlerin giderilmesinde son derece etkilidir.
 • Cilt sağlığına olumlu katkılarda bulunur. Cildi pürüzsüzleştirmesi, canlandırması ve ölü derilerden temizlemesi buna örnektir.
 • Yağ yakımı için bile kullanılır.
 • Sindirim sisteminin daha düzgün çalışmasına yardım eder.
 • Ferahlatıcı etkisiyle kişiyi stresten uzaklaştırır.
 • Uykuyu düzene sokar.
 • Termal SPA yararları içerisinde bulunan bir diğer husus, kasları gevşetmesi ve eklem rahatsızlıklarına iyi gelmesidir.
 • Romatizmaya da faydalı olan termal SPA masaj tedavisi, ağrıları ve spazmları dindirir.

Termal SPA Hizmetleri Nelerdir?

Farklı amaçlara yönelik termal SPA hizmet çeşitleri mevcuttur. Meselâ; temizlenmek için ayrı, cilt bakımı için ayrı SPA masajları söz konusudur.

Ayrıca terapilerde suyun yanı sıra; doğal bitki özlerinden, şifalı taşlardan ve aromalı yağlardan da faydalanılır.

Termal SPA merkezi huzurlu bir atmosfere sahiptir. Daha kapıdan girer girmez âdeta dış dünyadan soyutlandığınızı hissedersiniz. Masaj esnasında çalınan klasik müzik de sizi iyice gevşetecektir. Ruhunuzu yıpratan ne varsa; endişeler, kaygılar, korkular, stres, hepsinden SPA masajıyla kurtulabilirsiniz.

Bu kapsamda termal SPA uygulamaları olarak şunları tercih edebilirsiniz:

 • Aroma terapi bakımları,
 • Uzakdoğu masaj çeşitleri,
 • Termal banyoları,
 • Kapalı ve açık yüzme havuzları,
 • Tuz odası,
 • Türk hamamı,
 • Kil maskesi (Yüz veya tüm vücut),
 • Fitness salonu,
 • Kar çeşmesi,
 • Çamur banyosu,
 • Buhar odası vb.

Termal SPA’da Ne Giyilir?

Otel ve tesislerde müşterilerin terlik, bornoz, peştamal ve havlu gibi ihtiyaçları temin edilir. Giysi olarak rahat bir şeylerin tercih edilmesi, lastikli ürünlerden uzak durulması önerilir.

Sauna ve hamam gibi ortamlara girerken mayo kullanılabilir. Fakat termal SPA tedavisi gevşeme ve rahatlama amacıyla yapıldığı için kıyafet seçiminin bu doğrultuda olması gerekir.

Termal SPA Kuralları Nelerdir?

Bu hizmetlerden daha verimli bir şekilde yararlanmak istiyorsanız şunları bilmenizde fayda var:

 • Masaj randevusuna en az 15-20 dk önce gelin. Bu süre zarfında hafif bir duş alıp masaja hazırlanma imkânı bulabilirsiniz.
 • Masaj işleminden önce terapistinize hastalıklı, yaralı veya hassas bölgelerinizle ilgili bilgi vermelisiniz. Uzmanları mevcut rahatsızlıklarınız hakkında uyarmazsanız masaj sırasında yanlış bir işlem yapılabilir ve tedaviyi yarıda bırakmak gerekebilir.
 • Cep telefonunuzu soyunma odasında bırakmanız tavsiye edilir. SPA odasına yanınızda elektronik bir cihaz olmadan girmeli, sadece rahatlamaya odaklanmalısınız.

Termal SPA hizmetleri ile tatilinize farklı bir boyut kazandırmak, kendinizi şımartmak sizce de çok güzel olmaz mı? Bizimle hemfikirseniz, Afyon Gazlıgöl Termal SPA hizmetlerinden yararlanabilirsiniz.

Profesyonel terapistler eşliğinde spor yapmanın tadını çıkarabilir, bir taraftan enerji toplarken diğer yandan yorgunluğunuzla vedalaşabilirsiniz.

Daha fazlasını mı arıyorsunuz? Tüm detaylar ve Resimler İçin Tıklayınız

Afyonun en uygun ve kapsamlı gazlıgöl termal web sitesi.

Sitemiz üzerinden gazlıgöl termal villa, gazlıgöl termal apart, gazlıgöl termal oteller hakkında detaylı bilgiye ulaşabilir, havuzlu termal villalara, apartlara, otellere rezervasyon yapabilirsiniz.

Termal Otel

Sitemiz üzerinden termal oteller hakkında detaylı bilgiye ulaşabilir, günlük havuzlu, yarım pansiyon, tam pansiyon ve full aktiviteli otellere rezervasyon yapabilirsiniz.

Günlük Kiralık Termal Villa

Sitemiz üzerinden günlük gazlıgöl termal villa, günlük gazlıgöl termal apart, günlük gazlıgöl termal oteller hakkında detaylı bilgiye ulaşabilir, günlük havuzlu termal villalara, apartlara, otellere rezervasyon yapabilirsiniz.

Saatlik Kiralık Termal Villa

Sitemiz üzerinden saatlik gazlıgöl termal villa, saatlik gazlıgöl termal apart, saatlik gazlıgöl termal oteller hakkında detaylı bilgiye ulaşabilir, günlük havuzlu termal villalara, apartlara, otellere rezervasyon yapabilirsiniz.

Afyon gazlıgöl termal instagram sayfamızı  takip ederek güncel kampanyalar, güncel haberler, termal tatil fırsatlarından anında haberdar olabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

close Reklamı Kapat(X)