Telefonun Çocuklara Zararları Neler?

Telefonun Çocuğa Zararları Neler?

Çocukların küçük yaştan itibaren cep  telefonları ile haşır neşir olmaları birçok soruna neden olduğundan dolayı ebeveynler bu konuda dikkatli olmalıdır.

Akıllı telefonlar hem görüntüsü hem de ışık ve çıkardığı sesler nedeniyle küçükten büyüğe her çocuğun dikkatini çekmektedir. Özellikle ebeveynlerin ellerinden de akıllı telefonların düşmemesi, çocukların daha çok dikkatini çekmesine neden olmuştur. Öyle ki birçok anne ve baba çocuklarının ağlamasını önlemek, yemek yemesini sağlamak gibi nedenlerden dolayı çocuklara cep telefonu vermekte ve çocukların bu şekilde dikkatini dağıtmaya çalışmaktadır. Fakat cep telefonlarının çocuklar üzerinden saymakla bitmeyen zararları vardır. Bu yüzden mümkünse çocuğunuz erken yaşta cep telefonu ile tanışmamalıdır.

Fazla kullanıldığında ve doğru amaçlarla kullanılmadığında çocuklara ruhen ve bedenen birçok açıdan zarar veren cep telefonu mutlaka dikkatli bir şekilde ve belirli bir yaştan sonra kullanılmalıdır.

Cep Telefonunun Çocuklara Verdiği Zararlar

Çocukların cep telefonu gibi cihazlarla çok fazla zaman geçirmesi birçok olumsuz faktöre neden olmaktadır. Telefonun çocuklara zararları şunlardır;

  • Çocuğunuzun çok fazla zaman geçirdiği ve adeta yaşamının bir parçası olan telefon, radyasyon yaydığından dolayı beyin hücrelerinin ısınmasına ve ölmesine neden olur. Bu durumda tümör oluşumuna yol açar. Çocukların kafatası daha ince yapılı olduğundan dolayı yetişkinlere göre çok daha fazla etkilenmektedir.
  • Cep telefonunu çok kullanan çocuklarda dikkat eksikliği ve hiperaktivite bozukluğu ortaya çıkabilmektedir. Radyasyon yayan cep telefonu nöronların çalışmasını engeller ve çocuklarda gelişim bozukluklarına neden olur. Çocuğun telefon ekranında maruz kalmış olduğu renkler, ışıklar ve sesler dikkat eksikliği ve hiperaktivite bozukluğunu tetikler. Çocuğunuzda ilerleyen dönemlerde odaklanamama, unutkanlık, çok konuşma, ödev yapmama, fazla hareketli olmak gibi sorunlar da ortaya çıkabilmektedir.
  • Çocukların çok fazla cep telefonu kullanmaları sosyal ve ruhsal sorunlara neden olur. Cep telefonunu kontrolsüz bir şekilde kullanan çocuklar, saldırgan tavırlar sergileyebilir.
  • Çocukların iskelet sistemleri çocukluk döneminde gelişmeye devam ettikleri için aşırı telefon kullanımı omurlarda eğriliklere neden olabilir. Aynı zamanda parmaklarda ve bel omurlarında eğrilik meydana gelebilir. Aşırı telefon kullanımı çocuklar üzerinde daha birçok olumsuz sonuca neden olmaktadır.

Detaylı Bilgi İçin Hemen Aşağıda ki konuma tıklama yapabilirsiniz.

Daha fazlasını mı arıyorsunuz?

Afyonun en uygun ve kapsamlı gazlıgöl termal web sitesi.

Sitemiz üzerinden gazlıgöl termal villa, gazlıgöl termal apart, gazlıgöl termal oteller hakkında detaylı bilgiye ulaşabilir, havuzlu termal villalara, apartlara, otellere rezervasyon yapabilirsiniz.

Termal Otel

Sitemiz üzerinden termal oteller hakkında detaylı bilgiye ulaşabilir, günlük havuzlu, yarım pansiyon, tam pansiyon ve full aktiviteli otellere rezervasyon yapabilirsiniz.

Günlük Kiralık Termal Villa

Sitemiz üzerinden günlük gazlıgöl termal villa, günlük gazlıgöl termal apart, günlük gazlıgöl termal oteller hakkında detaylı bilgiye ulaşabilir, günlük havuzlu termal villalara, apartlara, otellere rezervasyon yapabilirsiniz.

Saatlik Kiralık Termal Villa

Sitemiz üzerinden saatlik gazlıgöl termal villa, saatlik gazlıgöl termal apart, saatlik gazlıgöl termal oteller hakkında detaylı bilgiye ulaşabilir, günlük havuzlu termal villalara, apartlara, otellere rezervasyon yapabilirsiniz.

Afyon gazlıgöl termal instagram sayfamızı  takip ederek güncel kampanyalar, güncel haberler, termal tatil fırsatlarından anında haberdar olabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

close Reklamı Kapat(X)