Regl Nedir ? Regl Ne Zaman Başlar

Regl Nedir ?

Regl, kadınlar için menstrual döngünün bir parçası olarak adlandırılan dönem sancıları ve kanamadır. Menstrual döngü, kadın vücudunda yumurtalıkların yumurtlaması ve uterus iç duvarının atılması olarak tanımlanır. Regl, uterus iç duvarının atılması sonucu oluşan kanamadır. Regl süresi kişiden kişiye değişebilir, genellikle 3-7 gün arasında değişir. Regl sancıları veya ağrıları, regl süresi boyunca hissedebilir, genellikle karın bölgesinde veya kasık bölgesinde hissedilir. Regl sırasında hissedilen ağrıların nedeni, uterusun kasılmasıdır. Regl sırasında kadınlar genellikle hissetmekte oldukları ağrıları azaltmak için analjezikler, ibuprofen, paracetamol gibi ilaçlar kullanabilirler.

Regl Ne Zaman Başlar

Regl, kadınlar için menstrual döngünün bir parçası olarak adlandırılan dönem sancıları ve kanamadır. Regl genellikle kadınların ergenliğe girdiği pubertal dönemde başlar, genellikle 12-13 yaşları arasında. Ancak, her kadın için regl dönemi başlangıcı farklı olabilir, bazıları erken yaşlarda, bazıları ise daha geç yaşlarda regl dönemi başlar.

Regl döneminin başlangıcını belirleyen en önemli faktör yumurtlama döngüsüdür. Yumurtlama döngüsü genellikle 28-35 gün arasında değişir. Regl dönemi, yumurtlama döngüsünün sonunda yumurtlamadan önceki kısımdır. Bu nedenle, regl dönemi genellikle yumurtlama döngüsünün başlangıcından 14-16 gün sonra başlar. Ancak, her kadın için yumurtlama döngüsü ve regl dönemi farklı olabilir.

Daha fazlasını mı arıyorsunuz? Villa, Otel, Apartların Resimleri İçin Tıklayınız 

Afyonun en uygun ve kapsamlı gazlıgöl termal web sitesi.

Sitemiz üzerinden gazlıgöl termal villa, gazlıgöl termal apart, gazlıgöl termal oteller hakkında detaylı bilgiye ulaşabilir, havuzlu termal villalara, apartlara, otellere rezervasyon yapabilirsiniz.

Termal Otel

Sitemiz üzerinden termal oteller hakkında detaylı bilgiye ulaşabilir, günlük havuzlu, yarım pansiyon, tam pansiyon ve full aktiviteli otellere rezervasyon yapabilirsiniz.

Günlük Kiralık Termal Villa

Sitemiz üzerinden günlük gazlıgöl termal villa, günlük gazlıgöl termal apart, günlük gazlıgöl termal oteller hakkında detaylı bilgiye ulaşabilir, günlük havuzlu termal villalara, apartlara, otellere rezervasyon yapabilirsiniz.

Saatlik Kiralık Termal Villa

Sitemiz üzerinden saatlik gazlıgöl termal villa, saatlik gazlıgöl termal apart, saatlik gazlıgöl termal oteller hakkında detaylı bilgiye ulaşabilir, günlük havuzlu termal villalara, apartlara, otellere rezervasyon yapabilirsiniz.

Afyon gazlıgöl termal instagram sayfamızı  takip ederek güncel kampanyalar, güncel haberler, termal tatil fırsatlarından anında haberdar olabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

close Reklamı Kapat(X)