Kötü Evliliği Kurtarmak İçin Ne Yapmayalım

Kötü Evliliği Kurtarmak İçin Ne Yapmayalım

Son yıllarda boşanma oranının da artmasıyla insanlar nasıl kötü evliliği kurutabileceklerini, nasıl partnerleriyle beraber mutlu olabileceklerini öğrenmek istiyor ve bu konuda uğraşıyorlar. Çok uzun ve uğraştırıcı bir şey olarak gözükse de aslında basit bir kaç adım ile evliliğinizin hayat boyu mutlu bir şekilde sürmesini sağlayabilirsiniz. Bu yazımızda kötü evliliği kurtarmak yazısında size bunu nasıl yapabileceğinizi, nereden başlamanız gerektiğini ayrıntılı bir şekilde açıklayacağım.

İlk olarak partneriniz ile evli kalıp kalmamak istediğinize karar vermelisiniz. Eğer “ben onu zaten hiç sevmedim, boşanmak istiyorum” diyorsanız bu yazıyı okumanın hiç bir anlamı yok. Ama “ben onla eskisi gibi mutlu olmak istiyorum, yeniden mutlu olalım, ilk aşk heyecanını yeniden yaşayalım” diyorsanız doğru yerdesiniz. Başlamanız gereken nokta sorunların ne olduğunu anlamak. Eğer sorunların tam olarak ne olduğunu ve neyden kaynaklandığını anlarsanız çözmesi daha kolaylaşır. Ama bunu yaparken olaya tarafsız bir şekilde bakmanız gerekiyor. Sorunu anladıktan sonra çözmek için harekete geçin. Dikkatli olmanız gereken nokta ikiniz içinde ortak bir karar alarak problemi ortadan kaldırmak. Başka bir önemli nokta ise empati kurmak ve anlaşamadığınız noktaya bir de partnerinizin gözünden bakmak. Örneğin siz kocanızın eve çok geç gelmesinden ve onu doğru düzgün görememenizden şikayetçisiniz. Bir de onun açısından bakınca geç saatlere kadar çalışmasının sadece bir tercih olmadığını, patronunun onu böyle zorladığını ayrıca kısa süre sonra zam alacağını ve evi geçindirmenin daha kolay olacağını görebilirsiniz. İşte empati bu kadar güçlü ve önemli bir etkendir.

Evlilikte İletişimin Önemi

Tabi ki sadece empati de yetmez. Diğer bir önemli  husus ise iletişimdir. Yine aynı örnek üzerinden gidecek olursak kocanız eve geldiğinde ona “Eve erken gelsen olur mu?” diye sorarak istediğimiz şeyi elde edebilir veya neden geç geldiğinin nedenini öğrenebiliriz. Kötü evliliği kurtarmak istiyorsanız yapmanız gereken şeyler bunlar olmaktadır. Unutmayın, her zaman karşı tarafın da bakış açısı dikkate alınmalı, empati yapılmalıdır. Bunlar yapılırsa kötü evliliği kurtarmak o kadar zor olmayacak ve zamanla herşeyin düzelmeye başladığını göreceksiniz.

Detaylı Bilgi İçin Hemen Aşağıda ki konuma tıklama yapabilirsiniz.

Daha fazlasını mı arıyorsunuz?

Afyonun en uygun ve kapsamlı gazlıgöl termal web sitesi.

Sitemiz üzerinden gazlıgöl termal villa, gazlıgöl termal apart, gazlıgöl termal oteller hakkında detaylı bilgiye ulaşabilir, havuzlu termal villalara, apartlara, otellere rezervasyon yapabilirsiniz.

Termal Otel

Sitemiz üzerinden termal oteller hakkında detaylı bilgiye ulaşabilir, günlük havuzlu, yarım pansiyon, tam pansiyon ve full aktiviteli otellere rezervasyon yapabilirsiniz.

Günlük Kiralık Termal Villa

Sitemiz üzerinden günlük gazlıgöl termal villa, günlük gazlıgöl termal apart, günlük gazlıgöl termal oteller hakkında detaylı bilgiye ulaşabilir, günlük havuzlu termal villalara, apartlara, otellere rezervasyon yapabilirsiniz.

Saatlik Kiralık Termal Villa

Sitemiz üzerinden saatlik gazlıgöl termal villa, saatlik gazlıgöl termal apart, saatlik gazlıgöl termal oteller hakkında detaylı bilgiye ulaşabilir, günlük havuzlu termal villalara, apartlara, otellere rezervasyon yapabilirsiniz.

Afyon gazlıgöl termal instagram sayfamızı  takip ederek güncel kampanyalar, güncel haberler, termal tatil fırsatlarından anında haberdar olabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

close Reklamı Kapat(X)