Korana Virüs | Bulaşıcı Hastalıklar İle Mücadele Nasıl Yapılır

Korona Virüs | Bulaşıcı Hastalıklar İle Mücadele

Hiçbirimiz hasta olmak, sağlığımızı kaybetmek istemeyiz. Bu yüzden normal zamanlarda sağlığımıza ne kadar dikkat edip kendimize bakıyorsak salgın hastalıkların olduğu zamanlarda çok daha fazlasını yapmalıyız. Özellikle son aylarda ortaya çıkan Corona Virüsü tüm dünyayı etkiledi, milyonlarca insanı hastanelere yatırdı ve yüz binlercesini de öldürdü. Türkiyede de hızla yayılan bu virüs ne yazık ki bizi dünyada en çok hasta olan ülkelerin arasına soktu. Sokağa çıkma yasakları ilan edildi, 20 yaş altı ve 65 yaş üstünün sokağa çıkması yasaklandı, ekonomi uzun yıllardır olumlu sonuçlar göstermesine rağmen son 30 yılın en büyük resesyonuna maruz kaldı. Milyonlarca insanın kötü etkilendiği bu salgınlardan korunmak için ne yapabilir, ne gibi tedbirler alabiliriz? İlk olarak dikkat etmemiz gereken şey kalabalıktan kaçınmak. Kıyafetlerimize ve kendimize ne kadar dikkat etsek de kalabalıktan ve salgından kaçınmak en iyi yöntem olacaktır. Benim önerim normal bir zamanda yemek ve diğer temel ihtiyaçların stoğunu yapıp bulaşıcı hastalıklar gibi afetlerde rahat etmektir. Ya bu stok biterse ve dışarı çıkmamız gerekirse ne yapmamız gerekir? Bu durumda en önemli şeylerden biri hijyendir. Yanımızda her zaman dezenfektan veya alkol bazlı bir temizleyici bulundurmalıyız. Bunun dışında maskemizi her zaman takmalı, soluma yoluyla bulaşan hastalıklardan kaçınmalıyız. Burdaki önemli nokta doğru maske seçimidir. Halk arasında bazı maskeler yıkanabilir vb diye tercih edilse de aslında çoğu maske sizi hastalıklardan korumaz. Bu yüzden araştırma doğru kaynaklardan yapılmalı, en uygun maske seçilip takılmalıdır.

Salgın Hastalıklarda Ekonomi

Çoğu kişinin hastalıkların yanında parasal sorunları da olacaktır. Bunun asıl sebebi iş yerlerinin sokağa çıkma yasağı olan günlerde kapatılıp çoğu kişinin kovulmasıdır. Yapmamız gereken şey önceden hazırlanıp akıllı bir şekilde yatırım yapmaktır. Bunlara dikkat edersek düzenli bir gelirimiz olmasa bile salgın bitene ve hayat normale dönene kadar bizi ve ailemizi idare edebilecek paramız olur. Dikkat edilmesi gereken bir diğer şey ise boşa harcama yapmamadır. Sanılanın aksine kriz durumlarında gereksiz harcamalar azalmayıp aksine büyük ölçüde artmaktadır.

Daha fazlasını mı arıyorsunuz? Tüm detaylar ve Resimler İçin Tıklayınız

Afyonun en uygun ve kapsamlı gazlıgöl termal web sitesi.

Sitemiz üzerinden gazlıgöl termal villa, gazlıgöl termal apart, gazlıgöl termal oteller hakkında detaylı bilgiye ulaşabilir, havuzlu termal villalara, apartlara, otellere rezervasyon yapabilirsiniz.

Termal Otel

Sitemiz üzerinden termal oteller hakkında detaylı bilgiye ulaşabilir, günlük havuzlu, yarım pansiyon, tam pansiyon ve full aktiviteli otellere rezervasyon yapabilirsiniz.

Günlük Kiralık Termal Villa

Sitemiz üzerinden günlük gazlıgöl termal villa, günlük gazlıgöl termal apart, günlük gazlıgöl termal oteller hakkında detaylı bilgiye ulaşabilir, günlük havuzlu termal villalara, apartlara, otellere rezervasyon yapabilirsiniz.

Saatlik Kiralık Termal Villa

Sitemiz üzerinden saatlik gazlıgöl termal villa, saatlik gazlıgöl termal apart, saatlik gazlıgöl termal oteller hakkında detaylı bilgiye ulaşabilir, günlük havuzlu termal villalara, apartlara, otellere rezervasyon yapabilirsiniz.

Afyon gazlıgöl termal instagram sayfamızı  takip ederek güncel kampanyalar, güncel haberler, termal tatil fırsatlarından anında haberdar olabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

close Reklamı Kapat(X)