Hamilelikte Balık Yağı Kullanılmalı mı?

Hamilelikte Balık Yağı Kullanılmalı mı Faydaları Nelerdir?

Hamilelikte balık yağı faydaları merak edilen konular arasındadır. Normal şartlarda da alınması sıkça önerilen bu gıda takviyesi ile avantajlı bir süreç geçirebilirsiniz.

Balık Yağı Çocuğa Kilo Aldırır Mı?

Hamilelik dönemi ve doğum ardındaki süreçte balık yağı kilo artırıcı bir etkiye sahiptir. Direkt anlık şekilde değil de aşamalı bir kilo artışını sağlıklı şekilde elde etmiş olursunuz.  Bu durum aynı şekilde anneye kilo aldırmak şeklinde de düşünülebilir. Kullanım miktarı konusunda dikkatli davranmak gerekiyor.

Hamilelikte Kalamar Zararlı Mı?

Balık ürünlerini hamilelikte tüketirken sık sorulan çeşitlerden biri kalamar ve benzeri deniz ürünleri sorgulanabiliyor. Somon, ahtapot, kalamar gibi birçok ürünleri güvenle hamilelik sürecinde kullanabilirsiniz.

Hamilelikte Balık Yağının Anne Ve Bebeğe Yararları  

Hamilelikte balık yağının yararları epey fazladır. Bunun en temel nedeni Omega 3 maddesinin alınmasıdır. Balık yağı kullanımı faydalarını anne ve bebek açısından şöyle bir sıralama yapmak mümkündür:

  • Bebeklerde beyin ve göz gelişimi açısından fayda sağlar.
  • Balık yağı kullanımı yapılırken gebelik zehirlenmesi engellenmesi mümkündür.
  • Yüksek tansiyon etkileri azalmasına faydalıdır. Bu etki için düzenli kullanım olması şartı aranır.
  • Depresyonu önlemede etkili bir yağdır. Omega 3 tüm hamilelik süreçlerinde baştan sona destek olan bir üründür. Doktor kontrolünde alınmalıdır.
  • Uyku sorunlarını azaltıcı etki yapmaktadır. Balık yağında stres ve hormonları dengeleyen bir etki yapar.
  • İleriki yaşlarda fiziksel ve ruhsal açıdan gerçekleşen değişimler olumlu yönde etkilenir. Yağlar sağlıklı olduğunda vücudun en önemli yapı taşları olacaktır.
  • Meme kanseri riski azaldığı için bu balık yağı kullanımı büyük avantaj sağlar.
  • Prostat kanseri açısından riskleri azaltıcı bir kullanım vardır. Hamile kadın erkek çocuk doğuracaksa bu açıdan önemli bir engelleyici olabilir.

Hamilelerde Yeterli Balık Yağı Alınmazsa

Hamilelerde balık yağı yeterli alınmazsa oluşan sorunlar nelerdir bakılması gerekiyor. Bebeğin doğum ağırlığı düşük olduğunda balık yağı alınması az demektir. Kilo açısından sağlıklı bir düzlemde olmaması açısından neden olan bir durum vardır. Hamilelikte balık yağı kullanmak anne sütünün daha da çoğalmasında etkili olabilir.  Balık yağı kullanım miktarı ve diğer alerjik durumlar hakkında bilgi kapsamında hizmet vermeye önem gösteriniz.

Detaylı Bilgi İçin Hemen Aşağıda ki konuma tıklama yapabilirsiniz.

Daha fazlasını mı arıyorsunuz?

Afyonun en uygun ve kapsamlı gazlıgöl termal web sitesi.

Sitemiz üzerinden gazlıgöl termal villa, gazlıgöl termal apart, gazlıgöl termal oteller hakkında detaylı bilgiye ulaşabilir, havuzlu termal villalara, apartlara, otellere rezervasyon yapabilirsiniz.

Termal Otel

Sitemiz üzerinden termal oteller hakkında detaylı bilgiye ulaşabilir, günlük havuzlu, yarım pansiyon, tam pansiyon ve full aktiviteli otellere rezervasyon yapabilirsiniz.

Günlük Kiralık Termal Villa

Sitemiz üzerinden günlük gazlıgöl termal villa, günlük gazlıgöl termal apart, günlük gazlıgöl termal oteller hakkında detaylı bilgiye ulaşabilir, günlük havuzlu termal villalara, apartlara, otellere rezervasyon yapabilirsiniz.

Saatlik Kiralık Termal Villa

Sitemiz üzerinden saatlik gazlıgöl termal villa, saatlik gazlıgöl termal apart, saatlik gazlıgöl termal oteller hakkında detaylı bilgiye ulaşabilir, günlük havuzlu termal villalara, apartlara, otellere rezervasyon yapabilirsiniz.

Afyon gazlıgöl termal instagram sayfamızı  takip ederek güncel kampanyalar, güncel haberler, termal tatil fırsatlarından anında haberdar olabilirsiniz.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

close Reklamı Kapat(X)