Grip Anneler Emzirirken Bu 7 Kurala Dikkat  

Grip Anneler Emzirirken Bu 7 Kurala Dikkat  

Grip anneler hastalandığında kurallara dikkat ederek bebeğe süt vermek gerekmektedir. Bebekler anne sütü içerken sağlıklarından olmasın diye bu önem kazanır.

  1. Kısa Aralıklarla Maske Değişimi Yapılmalı

Maskenizin kısa aralıklarla değişimi sayesinde mikropların birikmesini engellemiş olursunuz. Bu değişim aralıkları 20 dakikada bir olabilir. Kullanmış olduğunuz maskeleri ortada ve bebek yatak alanlarının çevrelerinde tutmamalısınız. Kamufle şekilde poşetleyerek bir yerde biriktirebilirsiniz.

  1. Bebeğe Yüz Temasından Kaçının

Virüs taşıyan anneler emzirirken dilerlerse maske takarak önlem alabilir. Yüz teması ve ağızdan çıkan mikropların bulaşmasını engelleyen çözümler için bebekten sakınarak salgılarınızın engellenmesini sağlamalısınız. Grip haldeyken bebeği öpmeden mesafeli şekilde sevmek gerekir. Bu aynı şekilde ziyarete gelen kişilerin grip olması halinde de geçerli bir durumdur. Bebekle yakın temas kurmak isteyen kişilerin maske takması, ağızdan çıkan hapşırık gibi salgıların engelleneceği bir pozisyon alınması gerekmektedir.

  1. Havalandırılan Odalara Önem Verin

Oksijen girmeyen alanlarda virüslerin yaygın hale gelmesi gripken bebek emzirme konusunda dikkat edilmesi gereken bir detaydır. Odayı sıcaklık ayarı da değişmeyecek şekilde havalandırmalısınız. Ani değişimler üreyen bakteri virüsler demektir.

  1. Su Tüketiminin Artmasını Sağlayın

Su içildiğinde hastalıkla mücadele süreciniz hızlandığı için bebeğe verdiğiniz sütün de kalitesi artar. Grip etkileri otomatik olarak azalmış olur. Yeni hücre sayısı artışını yaparak büyük anlamda avantaj sağlamış olursunuz.

  1. Dezenfekte Edilmiş Ellere Dikkat

Emzirme öncesi ellerinizi mutlaka detaylı şekilde temizlemiş olmalısınız. Yüksek derecede mikrop barındıran ellerinizin bilekler ve parmak araları da dahil olmak üzere detaylıca temizlenmelidir. Giysileriniz mutlaka temiz olmalı ve genel olarak üzerinizde bakteri nedeni olabilecek bir detay olmamalıdır.

  1. Uykunuzu Es Geçmeyin

Bebek emzirirken hasta olmak uyku düzeni ile daha az zararlı hale gelen bir konudur. Anne düzenli uykusuna devam ettiğinde oluşan bakterilerin etkileri de azalacaktır. Bağışıklık sisteminizin güçlü kalması için ihtiyacınız olduğu anda uyumaya özen göstermelisiniz.

  1. Aldığınız Besinler Vücudu Güçlendirmek İçin Olmalı

Bolca sebze ve meyve tüketimi yaparak bebek emzirme sürecinde hastalığı geçirme olasılıklarınızı azaltabilirsiniz. Siz ne kadar iyi olursanız bebek de o derece hastalıklara karşı direnecektir.

Detaylı Bilgi İçin Hemen Aşağıda ki konuma tıklama yapabilirsiniz.

Daha fazlasını mı arıyorsunuz?

Afyonun en uygun ve kapsamlı gazlıgöl termal web sitesi.

Sitemiz üzerinden gazlıgöl termal villa, gazlıgöl termal apart, gazlıgöl termal oteller hakkında detaylı bilgiye ulaşabilir, havuzlu termal villalara, apartlara, otellere rezervasyon yapabilirsiniz.

Termal Otel

Sitemiz üzerinden termal oteller hakkında detaylı bilgiye ulaşabilir, günlük havuzlu, yarım pansiyon, tam pansiyon ve full aktiviteli otellere rezervasyon yapabilirsiniz.

Günlük Kiralık Termal Villa

Sitemiz üzerinden günlük gazlıgöl termal villa, günlük gazlıgöl termal apart, günlük gazlıgöl termal oteller hakkında detaylı bilgiye ulaşabilir, günlük havuzlu termal villalara, apartlara, otellere rezervasyon yapabilirsiniz.

Saatlik Kiralık Termal Villa

Sitemiz üzerinden saatlik gazlıgöl termal villa, saatlik gazlıgöl termal apart, saatlik gazlıgöl termal oteller hakkında detaylı bilgiye ulaşabilir, günlük havuzlu termal villalara, apartlara, otellere rezervasyon yapabilirsiniz.

Afyon gazlıgöl termal instagram sayfamızı  takip ederek güncel kampanyalar, güncel haberler, termal tatil fırsatlarından anında haberdar olabilirsiniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

close Reklamı Kapat(X)