Gebelikte Merak Edilenler

Gebelikte En Merak Edilen 7 Soru

Kadınlar hamile kaldıklarında hayatlarının en önemli günlerini yaşamaya başlamaktadırlar. Alışık olmadıkları bu durumda da akıllarına birçok soru gelmektedir.

Gebelikte Merak Edilenler

Gebelikte merak edilen sorular birden fazladır. Gebelik kadınların en hassas dönemleri arasındadır. Kadınlar, eğer gebe oldukların şüpheleniyorlar ise öncelikle “gebelik belirtileri nelerdir” diye araştırma yapmaya başlarlar. Gebelik belirtilerinin en başında genelin de bildiği üzere adet gecikmesidir. Kadınlarda adet dönemi gecikince hemen akıllara acaba gebe miyim sorusu gelir. Diğer bir gebelik belirtisi ise mide bulantısı ve aşırı yorgunluktur. Bu gibi belirtileri yaşayan anne adayları hamile olup olmadığını kesinleştirmek adına mutlaka bir doktora başvurarak beta- hcg hormonlarına baktırmalıdırlar. Anne adaylarının merak ettiği soruların bir diğeri de bebeğin cinsiyetlerinin ne zaman belli olacağıdır. Bebeklerin cinsiyeti gebeliğin 16. Haftasında net bir şekilde belli olacaktır. Hamilelikte merak edilen diğer bir soru ise folik asit desteğidir. Folik asit bebeklerin beyin ve sinir sistemlerinin gelişimi açısından büyük önem arz eder. Folik asit gebeliğin 12. Haftasına kadar kullanılmalıdır.

Gebelikte En Çok Merak Edilen Sorular?

Gebelik annelerin en dikkatli ve hassas olmaları gereken dönemlerdendir. Bebeklerinin gelişimi için hamilelikte yapılan her şey en ince ayrıntısına kadar düşünülmelidir. En başta hamile olanlar yediklerine ve içtiklerine dikkat etmelidirler. Bebeklerinin sağlıklı bir şekilde gelişebilmesi adına anneler sağlıklı bir şekilde beslenmelidirler. Ayrıca annelerin hamilelik döneminde egzersiz yapmaları da büyük önem taşır. Hamilelik döneminde yapılan egzersizler sayesinde anne daha kolay doğum yapar, kendi sağlığı ve bebeğinin sağlığı açısından egzersiz yapmak önemlidir. Hamile kişiler egzersiz yaparken kendilerini çok zorlamamalıdırlar. Aksi halde bebeğe istemeyerek de olsa bir zarar gelebilir. Bu yüzden yalnızca doktor gözetiminde verilerin egzersizler uygulanmalıdır. Şimdi sizlere hamilelerin en çok merak ettikleri soruları sıralayacağız.

  • Hangi aralıklar ile doktor muayenesine gitmeliyim?
  • Hamilelikte mide bulantısına iyi gelen besinler nelerdir?
  • Folik asit nedir?
  • Kramplar neden olur?
  • Olası bir kanama durumunda ne yapılmalı?
  • Çatlaklar geçer mi?
  • Hamilelik döneminde tarama testleri yaptırmalı mıyım?

Daha fazlasını mı arıyorsunuz? Tüm detaylar ve Resimler İçin Tıklayınız

Afyonun en uygun ve kapsamlı gazlıgöl termal web sitesi.

Sitemiz üzerinden gazlıgöl termal villa, gazlıgöl termal apart, gazlıgöl termal oteller hakkında detaylı bilgiye ulaşabilir, havuzlu termal villalara, apartlara, otellere rezervasyon yapabilirsiniz.

Termal Otel

Sitemiz üzerinden termal oteller hakkında detaylı bilgiye ulaşabilir, günlük havuzlu, yarım pansiyon, tam pansiyon ve full aktiviteli otellere rezervasyon yapabilirsiniz.

Günlük Kiralık Termal Villa

Sitemiz üzerinden günlük gazlıgöl termal villa, günlük gazlıgöl termal apart, günlük gazlıgöl termal oteller hakkında detaylı bilgiye ulaşabilir, günlük havuzlu termal villalara, apartlara, otellere rezervasyon yapabilirsiniz.

Saatlik Kiralık Termal Villa

Sitemiz üzerinden saatlik gazlıgöl termal villa, saatlik gazlıgöl termal apart, saatlik gazlıgöl termal oteller hakkında detaylı bilgiye ulaşabilir, günlük havuzlu termal villalara, apartlara, otellere rezervasyon yapabilirsiniz.

Afyon gazlıgöl termal instagram sayfamızı  takip ederek güncel kampanyalar, güncel haberler, termal tatil fırsatlarından anında haberdar olabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

close Reklamı Kapat(X)