Gebe Kalabilmek İçin En Uygun Zaman

Gebe Kalabilmek İçin En Uygun Zaman

Gebe kalmak isteyen kadınlar, gebe kalabilmek için en uygun zamanı takip etmeli ve buna göre bir takvim hazırlamalıdır.

Hamile kalmak isteyen kadınlar, hamile kalabilmek için en uygun zamanı takip etmelidir. Cinsel aktiviteye başladıktan sonra 6 ay içinde hamile kalmak normaldir. Çiftlerin ortalama yüzde yirmisi bu süre içerisinde hamile kalabilmektedir. Hamile kalmaya karar vermiş olan kadınlar, belirli dönemlerde bu ihtimal daha yüksek olduğundan dolayı bu dönemleri tercih edebilir ve gebe kalabilirler.

Hamile kalabilmek için öncelikle kendinizi ve vücudunuzu iyi tanımanız gerekmektedir. Bunun için adet döneminizi takip etmeniz ve yumurtlama sürecinizi hesaplamanız gerekmektedir. Bunu daha iyi bir şekilde yapabilmek için ovulasyon takvimi oluşturabilirsiniz.

Kadınlar, yaradılış gereği üremeye meyillidir. Fakat daha kolay hamile kalabilmek için yumurtalar ile spermin karşılaşması gereken uygun zamanı belirlemek gerekir. Bu uygun zaman dilimini hesaplamalı ve cinsel ilişki sıklığını o dönemde yapmalısınız. Gebe kalmayı kolaylaştıran unsurların başında kuşkusuz zamanlama vardır.

Kolay Gebe Kalmak İçin Dikkat Edilmesi Gerekenler

Gebe kalmak isteyen kadınlara adet kanaması bittikten sonra haftada en az 2-3 gün cinsel ilişkiye girmeleri tavsiye edilmektedir. Cinsel ilişki ne sık olmalı ne de uzun aralıklarla olmalıdır. Her iki durumda sperm kalitesini olumsuz etkilemektedir.

Hamile kalmak istiyorsanız, vücudunuzun bazı hazırlık süreçlerinden geçmesi gerekmektedir. Bu süreçlerin başında kuşkusuz adet döngüsü vardır. Fakat adet döngüsü kadından kadına değişmektedir. Ortalama 21-35 gün arasındaki bir adet döngüsü normal kabul edilebilir. Sağlıklı bir kadının 28 günde bir adet görmesi de oldukça normal olandır. Anne adayının gebe kalabilmek için adet döngüsünü hesaplaması gerekir. Örneğin adet döngüsü 28 gün olan bir kadının yumurtlama dönemi bu döngünün 14. Günüdür. Doğurganlık döneminde başarılı bir gebelik şansı son derece yüksektir. Kişi kendi adet döngüsünü hesaplamalı ve not alarak yumurtlama dönemlerini takip etmelidir.

Ovulasyon Takvimi Tutarken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Adet döngüsü kadından kadına değişmektedir. Eğer bu döngü aynı kişide değişiyorsa ortalama bir değer alınmasında sakınca yoktur. Döngü uzunlukları üç boyunca not alınır ve toplanarak 3 e bölünür. Ortaya çıkan rakam döngü uzunluğunuzdur. Bununla birlikte adet döngüsü 28 gün olan bir kadının yumurtlama günü 14.gündür. Fakat çok düzensiz bir döngünüz varsa hesaplama yapmak oldukça zordur. Bunun için 2-3 günde bir cinsel ilişkiye girmenizde yarar vardır. Gebe şansınızı arttırmak için her ay yumurtlama dönemlerini takip ederek bu dönemlerde cinsel ilişkiye girmelisiniz. Bu dönem yumurtlamanın en yoğun olduğu dönem olduğu için gebe kalma şansınız çok daha yüksektir. Cinsel ilişkiyi bu döneme göre ayarlamanızın yararını göreceksiniz. Gebe kalabilmek için doğru zamanı seçmek ve bu zamanda gerekli hazırlıkları yapmak son derece önemlidir.

Daha fazlasını mı arıyorsunuz? Tüm detaylar ve Resimler İçin Tıklayınız

Afyonun en uygun ve kapsamlı gazlıgöl termal web sitesi.

Sitemiz üzerinden gazlıgöl termal villa, gazlıgöl termal apart, gazlıgöl termal oteller hakkında detaylı bilgiye ulaşabilir, havuzlu termal villalara, apartlara, otellere rezervasyon yapabilirsiniz.

Termal Otel

Sitemiz üzerinden termal oteller hakkında detaylı bilgiye ulaşabilir, günlük havuzlu, yarım pansiyon, tam pansiyon ve full aktiviteli otellere rezervasyon yapabilirsiniz.

Günlük Kiralık Termal Villa

Sitemiz üzerinden günlük gazlıgöl termal villa, günlük gazlıgöl termal apart, günlük gazlıgöl termal oteller hakkında detaylı bilgiye ulaşabilir, günlük havuzlu termal villalara, apartlara, otellere rezervasyon yapabilirsiniz.

Saatlik Kiralık Termal Villa

Sitemiz üzerinden saatlik gazlıgöl termal villa, saatlik gazlıgöl termal apart, saatlik gazlıgöl termal oteller hakkında detaylı bilgiye ulaşabilir, günlük havuzlu termal villalara, apartlara, otellere rezervasyon yapabilirsiniz.

Afyon gazlıgöl termal instagram sayfamızı  takip ederek güncel kampanyalar, güncel haberler, termal tatil fırsatlarından anında haberdar olabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

close Reklamı Kapat(X)