Evlilikte Karşılaşılan Problemler

Evlilikte Karşılaşılan Problemler

Bazılarımız kendileri yaşamış, bazıları anne babasında görmüş, bir kısım insan da şanslı bir şekilde sadece sokaktan geçerken bağırışlar duymuştur. Kısaca bir kısım insan yaşamış bir kısım da şahit olmuştur. Ama ne olursa olsun hepimiz bir evlilikte karşılaşılan problemlere şahit olmuşuzdur. Çoğu zaman sadece sözlü kavga olarak olsa da evlilikte karşılaşılan problemler bazen fiziksel şiddete kadar gitmektedir. Ne kadar büyük olursa olsun evlilikte karşılaşılan problemler ve kavgalar görmezden gelinmemeli, çözülmeye çalışmalıdır. Eğer bu yapılmazsa sıklıkla da gördüğümüz gibi boşanmalar belki de daha kötüleri gerçekleşebilir. Tabi ki bu problemler sadece eşleri değil, tahmin edeceğimiz gibi çocuk varsa çocukları yoksa da diğer aile üyelerini de etkiler. Bu soruna çoğu insan küçük olarak baksa ve görmezden gelse ve başlarına hiç gelmeyeceklerini de her yıl boşanma oranının hızlıca yüskeldiğini görüyoruz. Bunun asıl sebeplerinden biri de bu problemler.

Peki bu problemleri çözmek için ne yapabiliriz, evliliğimizde nasıl yeniden mutlu olabiliriz diyorsanız çok bir şey yapmanıza gerek yok. Örnek olarak empati kurmak, sakin kalmak, karşı tarafı anlamaya çalışmak gibi şeyleri uygulamaya çalışabilirsiniz. Sadece söyleyince çok bir etki oluşturmasa da deneyince evliliğinize farklı bakmaya başlayacaksınız ve giderek mutlu olmaya başladığınızı fark edeceksiniz.

İlk Adımı Atmak

İlk olarak yapmanız şey tüm hatayı karşı tarafa yüklememek olmalı. Mesela bir örnek verelim: Eşiniz, siz yemek yedikten sonra bulaşıkları yıkamadığınız için rahatsız oluyor. Bu soruna “onun sorunu” veya “benim umrunda değil” diyerek yaklaşmak yerine neden rahatsız olduğunu ve bu durumu çözmek için ne yapmanız gerektiğini düşünerek başlamalısınız. Ayrıca bu tür kavga ve problemlerde ses yüksekliği ortamı kötü etkiler. Sakince ve karşı tarafı dinlerek başlayan konuşmalar genellikle bağırış çağırışla başlayan ve iletişim sorunu içeren konuşmalardan daha sağlıklı sonuç verir.

Böyle küçük şeyleri deneyerek başlayacağınız bir atılım sadece sizde kalmaz, karşı tarafın da katkı vererek ilerlemesini sağlar. Evliliğinizi ve geleceğinizi kurtarmak sandığınız kadar zor değil tek yapmanız gereken şey evlilikte karşılaşılan problemleri çözme konusunda ilk adımı atmak. Lütfen sorunlarınızı çözmeden bunun sadece sizi değil çevrenizi de etkilediğini düşünerek hareket edin.

Detaylı Bilgi İçin Hemen Aşağıda ki konuma tıklama yapabilirsiniz.

Daha fazlasını mı arıyorsunuz?

Afyonun en uygun ve kapsamlı gazlıgöl termal web sitesi.

Sitemiz üzerinden gazlıgöl termal villa, gazlıgöl termal apart, gazlıgöl termal oteller hakkında detaylı bilgiye ulaşabilir, havuzlu termal villalara, apartlara, otellere rezervasyon yapabilirsiniz.

Termal Otel

Sitemiz üzerinden termal oteller hakkında detaylı bilgiye ulaşabilir, günlük havuzlu, yarım pansiyon, tam pansiyon ve full aktiviteli otellere rezervasyon yapabilirsiniz.

Günlük Kiralık Termal Villa

Sitemiz üzerinden günlük gazlıgöl termal villa, günlük gazlıgöl termal apart, günlük gazlıgöl termal oteller hakkında detaylı bilgiye ulaşabilir, günlük havuzlu termal villalara, apartlara, otellere rezervasyon yapabilirsiniz.

Saatlik Kiralık Termal Villa

Sitemiz üzerinden saatlik gazlıgöl termal villa, saatlik gazlıgöl termal apart, saatlik gazlıgöl termal oteller hakkında detaylı bilgiye ulaşabilir, günlük havuzlu termal villalara, apartlara, otellere rezervasyon yapabilirsiniz.

Afyon gazlıgöl termal instagram sayfamızı  takip ederek güncel kampanyalar, güncel haberler, termal tatil fırsatlarından anında haberdar olabilirsiniz.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

close Reklamı Kapat(X)