Çocuk Yetiştirmenin İncelikleri

Çocuk Yetiştirmenin İncelikleri

Tarih boyunca insanlar çocuklarını doğru bir şekilde yetiştirmeye çalışmış, onların iyi birer insan olmaları için çabalamışlardır. Ama ne yazık ki etrafımızda da gördüğümüz gibi herkes bu konuda başarılı olamamaktadır. Peki bu insanlar neyi yanlış yapıyor da  çocukları büyüdüklerinde istedikleri gibi biri olamıyor? Bu ebeveynler nasıl amaçlarına ulaşabilir? Bunların cevabını ve çocuk yetiştirmenin inceliklerini açıklayacağım. İlk olarak anlamanız gereken şey çocuğunuzun size bağlı biri değil de özgür bir birey olduğudur. İster 18 yaşından önce ister sonra sizin düşüncelerinizi reddedebilir ve inandığınız şeylere inanmak istemeyebilir. Bunun çözümü baskı yapmak veya zorlamak değildir. İlk olarak bu yanlış olduğunu düşündüğünüz bakış açısını neden ve nereden kazandığını öğrenmelisiniz. Bunu yaptıktan sonra çocuğunuz veya çocuklarınızla rahat bir şekilde konuşabilir, onu zorlamak yerine ona bir öneri yapabilirsiniz. Eğer zorla bir şeyi yaptırmaya veya kabul ettirmeye çalışırsanız sizin ona etki edemeyeceğiniz yaşa geldiği an istediğinizin tam tersini yapacaktır. Bu yüzden her zaman gönüllülük önemlidir. Diğer bir önemli konu ise ceza ve ödüldür. Çocuğunuzu ceza yerine ödüllendirmeli, yaptığının yanlış olduğunu zorla anlatmak yerine yapmazsa ödüllendirileceğini ve bunun iyi bir şey olacağını anlatmazsınız. Tabi ki yaş ilerledikçe bu ödül artmalı, zamana ayak uydurmalıdır. Bir bebeğe ödül olarak vereceğiniz oyuncak çocuğunuz 15 yaşında gelince etki etmez.

Çocuğunuzu Korumak

Diyelim ki siz her şeyi doğru yaptınız ve şu ana kadar çocuğunuzu kötü yönde etkileyebilecek bir şeyiniz olmadı. Buna rağmen çocuğunuz arkadaş etkisi, okul, zararlı internet kullanımı vb. yüzünden kötü bir yola düştü. Burda da yapmanız gereken şey çocuğunuzla sakin ve düzgün bir şekilde konuşmak, ona yaptığı şeyin kötü olduğunu, ilerde pişman olabileceği bir şey olduğunu anlatmanız gerekir. Eğer cezalandırma üzerinden gidecekseniz çocuğunuz bunu kabul etmeyecek hatta sadece siz dediniz diye inat edip daha çok yapacaktır. Bu yüzden bu konulara çok hassas bir şekilde yaklaşmak, doğru şekilde çözmek gerekir. Çocuk yetiştirmenin incelikleri’ni uygulamazsak çocuğumuz istemediğimiz şekilde büyüyebilir ve geleceğini bu yönde şekillendirebilir.

Daha fazlasını mı arıyorsunuz? Villa, Otel, Apartların Resimleri İçin Tıklayınız 

Afyonun en uygun ve kapsamlı gazlıgöl termal web sitesi.

Sitemiz üzerinden gazlıgöl termal villa, gazlıgöl termal apart, gazlıgöl termal oteller hakkında detaylı bilgiye ulaşabilir, havuzlu termal villalara, apartlara, otellere rezervasyon yapabilirsiniz.

Termal Otel

Sitemiz üzerinden termal oteller hakkında detaylı bilgiye ulaşabilir, günlük havuzlu, yarım pansiyon, tam pansiyon ve full aktiviteli otellere rezervasyon yapabilirsiniz.

Günlük Kiralık Termal Villa

Sitemiz üzerinden günlük gazlıgöl termal villa, günlük gazlıgöl termal apart, günlük gazlıgöl termal oteller hakkında detaylı bilgiye ulaşabilir, günlük havuzlu termal villalara, apartlara, otellere rezervasyon yapabilirsiniz.

Saatlik Kiralık Termal Villa

Sitemiz üzerinden saatlik gazlıgöl termal villa, saatlik gazlıgöl termal apart, saatlik gazlıgöl termal oteller hakkında detaylı bilgiye ulaşabilir, günlük havuzlu termal villalara, apartlara, otellere rezervasyon yapabilirsiniz.

Afyon gazlıgöl termal instagram sayfamızı  takip ederek güncel kampanyalar, güncel haberler, termal tatil fırsatlarından anında haberdar olabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

close Reklamı Kapat(X)