Çocuk Ve Teknoloji Kullanımı

Çocuk Ve Teknoloji

Artık bir teknoloji çağında yaşıyoruz. Yaş veya cinsiyet fark etmeden herkesin elinde bir telefon, evinde bir televizyon, bilgisayar en azından da bir radyo görebilmekteyiz. Bazılarınız teknolojiyle alakalı riskleri fark etmeden yaşıyor ve kendini kontrol ediyor olabilir ama çocuklarımız bunu yapamaz. Bir çocuk yeterli yaşa gelmeden teknolojiyle ne kadar vakit geçirmesi gerektiğine karar veremez. Bu yüzden ebeveynler olarak çocuk ve teknoloji arasındaki ilişkiyi ve dengeyi kurmak bizim görevimiz oluyor. Teknolojiden yararlanabilecekleri bir çok yol varken çocuklarımız arkadaşlarının etkisiyle bilgisayar oyunlarını veya video izlemeyi tercih ediyor. Bunlar eğlenmek açısından kötü olmasa da bir sınır koymazsanız sanki iradeleri yokmuşcasına saatlerce oynayabileceklerini hem siz hem de çocuklarınız biliyor. Bu yüzden çocuk ve teknoloji arasındaki ilişkinin sınırlarını siz belirlemeli, kontrolü siz ele almalısınız. Kontrolü eline almaktan kasıt teknolojiyi yasaklamak değil. Yapmanız gereken şey teknolojiyi hem çocuğunuzun istediği şekilde hem de kendini eğitmek, yeni beceriler edinmek gibi iyi yönde çocuğunuza yönlendirmektir. Bunu yapmadan önce teknolojiyi anlamalı, neyin çocuğunuz için iyi neyin kötü olduğuna karar vermelisiniz. Burdaki püf nokta onu neyin iyi neyin kötü etkileyeceğini yasaklarla değil de mantığıyla anlatmaktır. Eğer çocuğunuza teknolojiyi yasaklarsanız sizin onu kontrol edemeyeceğiniz yaşa geldiğinde teknolojiyi tam olarak sizin istemediğiniz şekilde kullanacaktır. Neden onun için iyi yada kötü olduğunu anlatırsanız daha sağlıklı sonuçlar alabilirsiniz.

Teknolojinin İyiye Kullanımı

Eğer bu konu hakkında araştırma yapmadıysanız teknolojinin kötü bir şey olduğunu sanabilirsiniz. Ama biraz vakit geçirince kötü bir şey olmadığını, iyiye kullanmanın tamamen sizin elinizde olduğunu göreceksiniz. İsterseniz 20 yıldır konuşmadığınız arkadaşlarınızla konuşabilir, isterseniz yemek tarifleri bakabilir isterseniz de güvenli bir şekilde mağazalardan daha uygun fiyata alışveriş yapabilirsiniz. Bu yüzden çocuk ve teknoloji arasındaki ilişkiyi sağlam ve doğru oranda tutarsak hiçbir sorun çıkmayacağını ve çocuğunuzu kötü değil, tam tersi iyi şekilde etkileyeceğini rahatlıkla söyleyebiliriz. Burada önemli olan aradaki ilişkiyi doğru şekilde tutmak ve teknolojinin çocuğumuzu kötü yönde değil iyi yönde etkileyeceğinden emin olmak. Bunu yapasanız teknoloji ve çocuk arasında bir problem kalmaz.

Daha fazlasını mı arıyorsunuz? Villa, Otel, Apartların Resimleri İçin Tıklayınız 

Afyonun en uygun ve kapsamlı gazlıgöl termal web sitesi.

Sitemiz üzerinden gazlıgöl termal villa, gazlıgöl termal apart, gazlıgöl termal oteller hakkında detaylı bilgiye ulaşabilir, havuzlu termal villalara, apartlara, otellere rezervasyon yapabilirsiniz.

Termal Otel

Sitemiz üzerinden termal oteller hakkında detaylı bilgiye ulaşabilir, günlük havuzlu, yarım pansiyon, tam pansiyon ve full aktiviteli otellere rezervasyon yapabilirsiniz.

Günlük Kiralık Termal Villa

Sitemiz üzerinden günlük gazlıgöl termal villa, günlük gazlıgöl termal apart, günlük gazlıgöl termal oteller hakkında detaylı bilgiye ulaşabilir, günlük havuzlu termal villalara, apartlara, otellere rezervasyon yapabilirsiniz.

Saatlik Kiralık Termal Villa

Sitemiz üzerinden saatlik gazlıgöl termal villa, saatlik gazlıgöl termal apart, saatlik gazlıgöl termal oteller hakkında detaylı bilgiye ulaşabilir, günlük havuzlu termal villalara, apartlara, otellere rezervasyon yapabilirsiniz.

Afyon gazlıgöl termal instagram sayfamızı  takip ederek güncel kampanyalar, güncel haberler, termal tatil fırsatlarından anında haberdar olabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

close Reklamı Kapat(X)