Çocuğunuzu Konuşturmak İçin 6 Tavsiye

Yemek Masasında Çocuğunuzu Konuşturmak İçin 6 Tavsiye

Çocuğunuzla ve diğer aile üyelerinizde yemek masasında konuşmak için belirli yollar deneyebilir böylece daha etkili bir iletişim kurabilirsiniz.

Her ebeveyn çocuğuyla sağlıklı bir ilişki kurabilmek için iletişim halinde olmalıdır. Çocuğunuzla sohbet etmek için en ideal zamanlardan biri de kuşkusuz yemek masalarıdır. Hem çocuğunuzun gelişimi açısından hem de aranızdaki ilişkinin kuvvetlenmesi açısından çocuğunuzla her zaman iletişim halinde olmaya ve onu anlamaya çalışın. Aile bireylerinin bir arada bulunduğu sofralarda sohbet etmek en önemli fırsatlardır. Fakat çocuğunuz gerek yaşadığı bazı sorunlardan dolayı gerek yorgunluktan dolayı yemek masasında konuşmayı tercih etmeyebilir. Çocuğunuzu konuşturmak için birkaç öneriyi uygulayabilirsiniz.

  1. Çocuğunuza Gününün Nasıl Geçtiğini Sorabilirsiniz

Çocuğunuz ile etkili bir iletişim kurmak için sohbeti gününün nasıl geçtiğini sorarak başlayabilirsiniz. Böylece sohbet konusu açmış olmakla birlikte çocuğunuzun gün içinde yaptığı şeyleri de öğrenmiş olursunuz.

  1. Çocuğunuzu Gün İçinde Mutlu Eden ya da Üzen Şeyleri Sorun

Çocuğunuzun ruh haline göre gün içinde onu mutlu eden şeyleri ya da üzen şeyleri sorabilirsiniz. Mutlu eden şeyleri sorarak yaşadıklarını tekrar hatırlamasına neden olursunuz. Çocuğunuz gün içinde kendini mutsuz eden bir durum yaşamışsa bu konu hakkında da bilgi alıp çocuğunuzu doğru şekilde yönlendirebilirsiniz. Böylece çocuğunuz ile zaman geçirme fırsatı yakalayabilirsiniz.

  1. Çocuğunuza Derslerinin Nasıl Gittiğini Sorun

Her gün olmamakla birlikte belirli aralıklarla çocuğunuzla konuşmak için derslerinin nasıl gittiğini sorabilirsiniz. Örneğin çocuğunuz sınav haftasındaysa ya da teslim etmesi gereken bir ödevi varsa bu konular hakkında konuşabilirsiniz. Dersler hakkında konuşurken yargılayıcı bir tutum sergilemek yerine çözüm odaklı bir tutum sergilemelisiniz. Çocuğunuz bu konuda problem yaşıyorsa destek olabilirsiniz.

  1. Konuşurken Tüm Dikkatiniz Çocuğunuzda Olsun

Birçok ebeveyn çocuğuyla belli bir konuda sohbet ederken aynı zamanda farklı konularla ilgilenmektedir. Bu durum çocuğunuzun kendini önemsiz hissetmesine neden olacak ve sizinle yeteri kadar konuşmayacaktır.

  1. Çocuğunuza Kendinizden Bahsedin

Çocuğunuzla konuşurken yalnızca onun hayatından değil kendi hayatınızdan da bahsedin. Gün içinde neler yaptığınızdan bahsedebilirsiniz. Böylece o da sizin yaptıklarınızı merak edecek ve aranızda bir bağ oluşacaktır.

  1. Yemek Masasındaki Konuşmaları Daha Eğlenceli Hale Getirebilirsiniz

Yemek masasında çocuğunuzla konuşmak için bu aktiviteyi daha eğlenceli bir hale getirebilir ve sırayla konu hakkındaki görüşlerinizden bahsedebilirsiniz.

Daha fazlasını mı arıyorsunuz?

Afyonun en uygun ve kapsamlı gazlıgöl termal web sitesi.

Sitemiz üzerinden gazlıgöl termal villa, gazlıgöl termal apart, gazlıgöl termal oteller hakkında detaylı bilgiye ulaşabilir, havuzlu termal villalara, apartlara, otellere rezervasyon yapabilirsiniz.

Termal Otel

Sitemiz üzerinden termal oteller hakkında detaylı bilgiye ulaşabilir, günlük havuzlu, yarım pansiyon, tam pansiyon ve full aktiviteli otellere rezervasyon yapabilirsiniz.

Günlük Kiralık Termal Villa

Sitemiz üzerinden günlük gazlıgöl termal villa, günlük gazlıgöl termal apart, günlük gazlıgöl termal oteller hakkında detaylı bilgiye ulaşabilir, günlük havuzlu termal villalara, apartlara, otellere rezervasyon yapabilirsiniz.

Saatlik Kiralık Termal Villa

Sitemiz üzerinden saatlik gazlıgöl termal villa, saatlik gazlıgöl termal apart, saatlik gazlıgöl termal oteller hakkında detaylı bilgiye ulaşabilir, günlük havuzlu termal villalara, apartlara, otellere rezervasyon yapabilirsiniz.

Afyon gazlıgöl termal instagram sayfamızı  takip ederek güncel kampanyalar, güncel haberler, termal tatil fırsatlarından anında haberdar olabilirsiniz.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

close Reklamı Kapat(X)