Bebek Gelişimi Nasıl Olmalı

Bebek Gelişimi

Sonunda hamilelik dönemi bitti ve gözünüzün nuru bebeğinizi doğurdunuz. En büyük beklentiniz bebeğinizin sağlıklı bir şekilde gelişimi ve büyümesi. Peki bebek gelişimine aşina değilseniz herşeyin doğru olduğunu nasıl anlayabilirsiniz? Bunun için en doğru yol bebeğinizin aylara göre büyüme durumunu doktorların bilgileriyle karşılaştırmak. Bu ay ay büyümeyi birazdan ayrıntılı bir şekilde anlatacağım. Dikkat etmeniz gereken şey büyük bir sorun olduğu durumlarda doktorunuza başvurmanızdır. Her bebek farklıdır ve farklı sorunlar yaşar. Her sorunun çözümünü kitaplardan ve internetten bulamayabilirsiniz. Bir yandan da her küçük sorunda hastaneye koşmak ve panik yapmak da gereksizdir. Bazı sorunları tüm bebekler yaşar ve çözümleri kolaydır. İsterseniz gelin bebeklerin aylara göre gelişimlerine ve geçirdikleri değişimlere bakalım. 1.ayda bebek ağlayarak annesiyle iletişim kurmaya çalışır. Annesini tanımaya ve diğer insanlardan ayırt etmeye başlar. 1.ayın sonunda basit kas hareketlerini yapabilmeye başlar (gülme). 2.ayda bebek seslere karşı daha duyarlıdır ve tepki vermeye başlar. 3 aylık bebeklerde gelişim hızlanır. Eğer bebek yapması gereken şeyleri yapamıyorsa (gülme, eliyle tutma, refleksler vb.) doktora gidilmesi ve durumun ayrıntılı bir şekilde anlatılması gerekir. 4 ve 5 aylık bebekler artık ağlamanın dışında farklı sesler de çıkarabilir. Anne babasını diğer insanlardan ayırt eder ve onlardan sevgi bekler. 6 aylık bebekler artık konuşmalara tepki vermeye başlar. 7-8 aylık bebekler en başta desteksiz bir şekilde oturmaya daha sonra da emeklemeye başlarlar. 9-10 aylık bebekler artık destekle yürüyebilmeye ve rahat bir şekilde ayakta durabilmeye başlar. Bebek gelişimi böyle devam eder.

Bebek Gelişiminde Eksiklik

Eğer bebeğinizin diğer bebeklerin yaptığı şeyleri yapamadığından şüpheleniyorsanız hemen üzülmeyin. Geniş çaplı bir araştırma yapıp yazılar okuduktan sonra hala endişeleriniz varsa doktorunuza başvurmakta her zaman fayda var. Unutmayın, her bebek farklı zamanlarda yetenekler edinir bunların erken yada geç olması bir sorun olduğu anlamına gelmez. Tek ihtiyacınız olan şey bebeğinize destek vermeniz ve ona öğretmeye çalışmaktır. Bunlar olduktan sonra bebeğinizin yapamayacağı şey yoktur. Bebek gelişiminde eksiklik çözülebilen bir problemdir.

Daha fazlasını mı arıyorsunuz? Tüm detaylar ve Resimler İçin Tıklayınız

Afyonun en uygun ve kapsamlı gazlıgöl termal web sitesi.

Sitemiz üzerinden gazlıgöl termal villa, gazlıgöl termal apart, gazlıgöl termal oteller hakkında detaylı bilgiye ulaşabilir, havuzlu termal villalara, apartlara, otellere rezervasyon yapabilirsiniz.

Termal Otel

Sitemiz üzerinden termal oteller hakkında detaylı bilgiye ulaşabilir, günlük havuzlu, yarım pansiyon, tam pansiyon ve full aktiviteli otellere rezervasyon yapabilirsiniz.

Günlük Kiralık Termal Villa

Sitemiz üzerinden günlük gazlıgöl termal villa, günlük gazlıgöl termal apart, günlük gazlıgöl termal oteller hakkında detaylı bilgiye ulaşabilir, günlük havuzlu termal villalara, apartlara, otellere rezervasyon yapabilirsiniz.

Saatlik Kiralık Termal Villa

Sitemiz üzerinden saatlik gazlıgöl termal villa, saatlik gazlıgöl termal apart, saatlik gazlıgöl termal oteller hakkında detaylı bilgiye ulaşabilir, günlük havuzlu termal villalara, apartlara, otellere rezervasyon yapabilirsiniz.

Afyon gazlıgöl termal instagram sayfamızı  takip ederek güncel kampanyalar, güncel haberler, termal tatil fırsatlarından anında haberdar olabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

close Reklamı Kapat(X)