Baş Dönmesi Nedir ? Nasıl Geçer

Baş Dönmesi Nedir ? Nasıl Geçer

Baş dönmesi, kişinin dünya etrafında dönüyormuş veya hareket ediyormuş gibi hissetmesidir. Bu durum genellikle kulak içindeki vestibüler sistemde bir sorun nedeniyle ortaya çıkar. Baş dönmesi genellikle kısa süreli ve geçicidir, ancak bazı durumlarda sürekli olabileceği veya tekrarlayan ataklar halinde görülebilir.

Baş dönmesi geçirmek için önerilen önlemler arasında, dengenizi koruyan egzersizler yapmak, rahat bir pozisyonda oturmak veya yatmak, gözlerinizi kapatmak ve dikkatinizi başka bir şey üzerine odaklamak yer alır. Baş dönmesi sıklıkla kendiliğinden geçer, ancak eğer sürekli veya ağrılı ise, doktorunuza danışmanız veya bir otolojik uzmana başvurmanız önerilir.

Ayrıca, baş dönmesi oluşmasına neden olabilecek birçok faktör vardır. Bunlar arasında, anemi, hipotansiyon, migren, depresyon, sinüzit, Meniere hastalığı veya tümörler gibi sağlık durumları yer alabilir. Doktorunuz baş dönmenizin nedenini belirlemek için fiziksel bir muayene, laboratuvar testleri veya görüntüleme testleri gibi testler yapabilir.

Daha fazlasını mı arıyorsunuz? Villa, Otel, Apartların Resimleri İçin Tıklayınız 

Afyonun en uygun ve kapsamlı gazlıgöl termal web sitesi.

Sitemiz üzerinden gazlıgöl termal villa, gazlıgöl termal apart, gazlıgöl termal oteller hakkında detaylı bilgiye ulaşabilir, havuzlu termal villalara, apartlara, otellere rezervasyon yapabilirsiniz.

Termal Otel

Sitemiz üzerinden termal oteller hakkında detaylı bilgiye ulaşabilir, günlük havuzlu, yarım pansiyon, tam pansiyon ve full aktiviteli otellere rezervasyon yapabilirsiniz.

Günlük Kiralık Termal Villa

Sitemiz üzerinden günlük gazlıgöl termal villa, günlük gazlıgöl termal apart, günlük gazlıgöl termal oteller hakkında detaylı bilgiye ulaşabilir, günlük havuzlu termal villalara, apartlara, otellere rezervasyon yapabilirsiniz.

Saatlik Kiralık Termal Villa

Sitemiz üzerinden saatlik gazlıgöl termal villa, saatlik gazlıgöl termal apart, saatlik gazlıgöl termal oteller hakkında detaylı bilgiye ulaşabilir, günlük havuzlu termal villalara, apartlara, otellere rezervasyon yapabilirsiniz.

Afyon gazlıgöl termal instagram sayfamızı  takip ederek güncel kampanyalar, güncel haberler, termal tatil fırsatlarından anında haberdar olabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

close Reklamı Kapat(X)