Babanın Maddi Sorumlukları

Babanın Maddi Sorumlukları

Türk gelenek ve göreneklerinde eski bir atasözü olarak; ailenin direği olarak hep baba geçer. Aslında bu atasözü maddi olarak mı söylenmiştir yoksa manevi anlamda mı söylenmiş incelemekte fayda var.

Biz bu yazımızda maddi yönünü ele alacağız. Baba’nın aile yaşamında ki en büyük sorumluluğu maddi anlamda aileyi refah seviyesine ulaştırmaktır. Ama maddi olarak refah seviyesine ulaşmak için bazı neden / sonuç ilişkileri vardır. Bu neden / sonuç ilişkilerinden bazılarını aşağıda madde madde sizlere yazacağız.

Güzel bir işe sahip olmak

  • Güzel bir iş derken sadece aklınıza doktor, avukat, mühendislik gibi meslekler gelmesin. İnsanın mutlu olduğu işte çalışmazmış derler. Biz böyle bir işten bahsediyoruz. Babanız herhangi bir esnaf olabilir. Örneğin Tamirci, Kasap, Bakkal. Önemli olan işinde mutlu olması ve maddi olarak refah seviyesine ulaşmak değil mi ?

Saatleri belirli bir işe sahip olmak

  • Eğer gerçekten babanızın iş saatleri belli ise çok şanslısınız demektir. Çoğu anne ve çocuk babalarının yoğun çalışmasından şikâyetçi olur. Cönkü çocuklar anne sevgisi yanında baba sevgisine de muhtaçtır. Beraber oyun oynamak, kavga etmek isterler. Anne de aynı şekilde, baba ile vakit geçirmek onunla günün geri kalanı hakkında konuşmak ve gelecek planları yapmak ister

Babaya Ek Gelir Sağlamak

Aslında maddi sorumluluk demek zengin olmak değildir ve bu maddi sorumluluk içerisinde paylaşılabilir. Annenin çalışması da hane gelirine ek gelir sağlar ve maddi olarak refah seviyesine ulaşabiirsiniz.

Kimi aileler var çok zengin ama huzurlu ve mutlu değiller, kimi aileler var maddi olarak durumları iyi olmasa bile çok mutlu ve huzurlular. Aslında önemli olan çok para olması değil, elinize geçen parayı nasıl değerlendirdiğiniz ve maddi konuları ikinci plana atmak olacaktır. Aile içinde ki en önemli şey huzur ve mutluluktur.

Daha fazlasını mı arıyorsunuz? Villa, Otel, Apartların Resimleri İçin Tıklayınız 

Afyonun en uygun ve kapsamlı gazlıgöl termal web sitesi.

Sitemiz üzerinden gazlıgöl termal villa, gazlıgöl termal apart, gazlıgöl termal oteller hakkında detaylı bilgiye ulaşabilir, havuzlu termal villalara, apartlara, otellere rezervasyon yapabilirsiniz.

Termal Otel

Sitemiz üzerinden termal oteller hakkında detaylı bilgiye ulaşabilir, günlük havuzlu, yarım pansiyon, tam pansiyon ve full aktiviteli otellere rezervasyon yapabilirsiniz.

Günlük Kiralık Termal Villa

Sitemiz üzerinden günlük gazlıgöl termal villa, günlük gazlıgöl termal apart, günlük gazlıgöl termal oteller hakkında detaylı bilgiye ulaşabilir, günlük havuzlu termal villalara, apartlara, otellere rezervasyon yapabilirsiniz.

Saatlik Kiralık Termal Villa

Sitemiz üzerinden saatlik gazlıgöl termal villa, saatlik gazlıgöl termal apart, saatlik gazlıgöl termal oteller hakkında detaylı bilgiye ulaşabilir, günlük havuzlu termal villalara, apartlara, otellere rezervasyon yapabilirsiniz.

Afyon gazlıgöl termal instagram sayfamızı  takip ederek güncel kampanyalar, güncel haberler, termal tatil fırsatlarından anında haberdar olabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

close Reklamı Kapat(X)