Anne Olmanın Zorlukları

Anne Olmanın Zorlukları

Eğer bunu okuyorsanız büyük ihtimalle ya hamilesiniz ya da çocuk yapmaya hazırlanıyorsunuz. Ama çocuğunuzu dünyaya getirmeden önce anne olmanın zorluklarını ve kısa bir süre sonra yaşayacağınız şeyleri öğrenmeniz sizin yararınıza olur. Beklemediğiniz bir anda ortaya büyük bir problem çıkmasını istemezsiniz değil mi? Bende öyle tahmin etmiştim. Bu yüzden gelin size anne olmanın zorluklarından bahsedeyim. İlk karşınıza çıkacak zorlukları hamilelik döneminde görmeye başlarsınız. Hormonların harekete geçer ve psikolojik olarak zor anlat geçirebilirsiniz. Bu süreçte kocanızın yanınızda olması önemlidir. Özellikle son haftalarda siz yerinizden bile kalkamayacak hale geldiğinizde etrafınızdakilerin çok yardımı olacaktır. Hamileliğinizi sağlıklı bir şekilde geçirdiniz diyelim. Sıra doğuma geldi. Doğum, güvendiğiniz bir doktor ve etrafınızda sevdiğiniz insanlar olduğu sürece çok da zor olmayacaktır. Peki ya doğumdan sonra? İşte burada asıl göreviniz başlıyor. Bebeğinizin her ihtiyacını gece gündüz karşılamanız, onu rahat ettirmek için elinizden gelen herşeyi yapmanız gerekiyor. Çocuğunuz biraz büyüdükten sonra da kocanız ile olan göreviniz çocuğunuzu her konuda eğitmek ve dünyaya yararlı bir birey kazandırmak olmalı. Anne olmanın zorlukları çoktur ancak karşılığını kat be kat alırsınız. Peki ya bunları yapacak vaktimiz yoksa? Bir yandan da çalışan ve evi geçindirmeye uğraşan bir anneysek, çocuğumuzu nasıl büyüteceğiz?

Beklenmedik Sorunlar

Herşey güzel hoş, kendinize olan güveniniz de tam ama çalışan bir annesiniz. Günde 8 saatten fazla bir mesainiz var ve çocuğunuz ile yeterli vakit geçirecek vaktinizin olmadığını düşünüyorsunuz. Aslında bu durumda yapacak çok bir şey yok. En yaygın olanı çok güvendiğiniz bir bakıcı tutmak(aile içi de olabilir) ve çocuğunuzun siz evde yokken de bir aile ortamında kalmasını sağlamak. Bir diğer yapabileceğiniz şey ise işinize bir süre ara verip çocuğunuz ile tüm gün ilgilenmek. Unutmayın. Hiçbir şey  çocuğunuzdan ve onun yetiştirilmesinden önemli değil. Eğer çocukken onunla yeterince ilgilenmez, sorumluluklarınızı yerine getirmezseniz biraz büyüyünce sizle konuşmak belki de iletişimini tamamen kesmek isteyebilir. Eğer dikkatlice ve uygun bir şekilde yetiştirmeye dikkat ederseniz dünya üzerindeki en seveceğiniz insan, çocuğunuz iyi bir insan olur.

Daha fazlasını mı arıyorsunuz?

Afyonun en uygun ve kapsamlı gazlıgöl termal web sitesi.

Sitemiz üzerinden gazlıgöl termal villa, gazlıgöl termal apart, gazlıgöl termal oteller hakkında detaylı bilgiye ulaşabilir, havuzlu termal villalara, apartlara, otellere rezervasyon yapabilirsiniz.

Termal Otel

Sitemiz üzerinden termal oteller hakkında detaylı bilgiye ulaşabilir, günlük havuzlu, yarım pansiyon, tam pansiyon ve full aktiviteli otellere rezervasyon yapabilirsiniz.

Günlük Kiralık Termal Villa

Sitemiz üzerinden günlük gazlıgöl termal villa, günlük gazlıgöl termal apart, günlük gazlıgöl termal oteller hakkında detaylı bilgiye ulaşabilir, günlük havuzlu termal villalara, apartlara, otellere rezervasyon yapabilirsiniz.

Saatlik Kiralık Termal Villa

Sitemiz üzerinden saatlik gazlıgöl termal villa, saatlik gazlıgöl termal apart, saatlik gazlıgöl termal oteller hakkında detaylı bilgiye ulaşabilir, günlük havuzlu termal villalara, apartlara, otellere rezervasyon yapabilirsiniz.

Afyon gazlıgöl termal instagram sayfamızı  takip ederek güncel kampanyalar, güncel haberler, termal tatil fırsatlarından anında haberdar olabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

close Reklamı Kapat(X)