Afyon Gazlıgöl Termal Kaplıcaları

Afyon Gazlıgöl Termal Suları

Gazlıgöl termal suları hem dinlenmek hem şifa bulmak isteyenlerin ilk duraklarından biri. Geçmişi Frigya medeniyetine kadar uzanan Gazlıgöl Termal Kaplıcaları turizmi tedavi ile buluşturuyor.

İçme suyu, banyo kürü, tıbbî tedavi gibi amaçlarla kullanılan Gazlıgöl termal suları, zengin içeriğiyle pek çok hastalığa iyi geliyor.

Gazlıgöl Termal Suları Nerede?

Misafirlerine şifa dağıtan ve onları yüksek kalite standartlarıyla dizayn edilmiş eğlenceli bir ortamda ağırlayan Gazlıgöl Kaplıcaları Afyonkarahisar’da konumlanıyor.

Ülkemizin güzîde şehirlerinden biri  olan Afyon, leziz kaymağı ile olduğu kadar şifa membaı sularıyla ve kaplıcalarıyla da öne çıkıyor.

Her yıl yerli ve yabancı turistlerin akın ettiği Afyon Gazlıgöl Kaplıcaları, sertifikalı termal tesisler sayesinde kesintisiz hizmet veriyor.

Kimileri günübirlik olarak termal turizmi tercih ederken, bazıları ise haftalık veya aylık seçenekleri değerlendiriyor.

Gazlıgöl Termal Suyu Hikâyesi

Efsaneye göre Suna (Kral Midas’ın kızı) çıban rahatsızlığına tutulur. Hiçbir doktor derdine deva olamaz.

Bir de Gazlıgöl bölgesindeki suyu denemek isterler. Suna’nın vücudundaki tüm çibanlar bu su sayesinde kaybolur ve kralın kızı eski sağlığına kavuşur.

Bunun üzerine kral bölgeye bir kaplıca yaptırma kararı alır. İşte o gün bugündür Gazlıgöl Kaplıcaları şifa dağıtmayı sürdürür.

Gazlıgöl Termal Kaplıca Özellikleri

  • Mineral bakımından çok zengindir. Sodyum, kalsiyum, magnezyum, sülfat, bi karbonat, florür ve klorür bunlara örnektir.
  • Kuyu çıkış sıcaklığının 64 derece olduğu belirlenmiştir.
  • Cilt tipiniz ne olursa olsun bu sudan yararlanabilirsiniz. Kesinlikle cilde zarar vermez.
  • Soluma, banyo ve içme gibi yollarla kullanıma uygundur.

Neden Gazlıgöl Termal Kaplıcaları?

Çünkü burası tatilciler için eşsiz güzellikte, konforlu bir destinasyon. Bedeninizi ve ruhunuzu arındırmak için güvenle tercih edebileceğiniz Gazlıgöl Kaplıcaları’nda yüzde yüz doğal sudan gelen etkili ve kalıcı bir şifa mevcut.

Kaplıca turizminin baş aktörlerinden biri olan Gazlıgöl, herkese keyifli ve sağlıklı bir tatil deneyimi sunuyor. Uygun fiyatlarıyla da rağbet gören bu kaplıcalar her bütçe aralığına hitap etmeyi başarıyor.

Gazlıgöl Termal Kaplıca Suyunun Faydaları

  • Romatoit artrit rahatsızlığının tedavisine yardımcıdır.
  • Kadın hastalıklarının iyileştirilmesinde etkisi büyüktür.
  • Fibromiyalji için çok yararlı olduğu tespit edilmiştir.
  • Kireçlenme ve benzeri eklem sorunlarına birebirdir.
  • Cilt hastalıklarını iyi eder.
  • Boyun ve bel fıtığına karşı etkilidir.
  • Osteoporoz (kemik erimesi) hastalığının tedavi edilmesinde büyük rol üstlenir.
  • Dolaşım ve sindirim sistemi bozukluklarını iyileştirir.
  • Gut hastalığının yol açtığı şikâyetleri hafifletir.
  • Kas ağrılarını dindirir.
  • Vücutta biriken toksin maddelerin atılmasını sağlar.
  • Safra kesesi ve böbrek taşlarını düşürücü etkiye sahiptir.
  • Gazlıgöl termal suyu düzenli olarak tüketildiği zaman mide-bağırsak sisteminde oluşan problemleri çözüme kavuşturur. Çünkü ideal oranda bikarbonat iyonları barındırır. Bu su içme kürü olarak kullanıldığı takdirde midedeki asidi dengeler ve mide koruyucu görevi üstlenir. Gastrit, ülser ve yara gibi sorunları ortadan kaldırır, bağırsakların dengeli çalışmasına yardım eder.
  • Hemoroidi ve idrar yolu enfeksiyonlarını giderir.

Gazlıgöl Kaplıca Suyu Nasıl Kullanılır?

Bu sorunun cevabı kişinin hangi rahatsızlığa sahip olduğu doğrultusunda farklılık gösterir. Profesyonel tesisimiz herkese özgü programlar oluşturarak, doğal suyun etkin şekilde kullanılmasına imkân tanır.

Yaş, vücut ve cilt yapısı gibi faktörlere göre uzman hekimler tarafından hazırlanan programlar her hasta için özeldir.

Ayrıca konforlu konaklama alternatifleri, Afyon’un yöresel mutfağından eşsiz lezzetler ve dahası da tatilinize renk katar. Öte yandan; talassoterapi, klimaterapi, balneoterapi ve hidroterapi gibi şifa vesilesi modern uygulamalar faaliyet alanımızda kendine yer bulur.

Siz de unutulmaz bir tatil deneyimi yaşamak, fiziksel ve ruhsal problemlerinize çözüm bulmak için Gazlıgöl termal suyunu tercih edebilirsiniz.

Daha fazlasını mı arıyorsunuz? Villa, Otel, Apartların Resimleri İçin Tıklayınız

Afyonun en uygun ve kapsamlı gazlıgöl termal web sitesi.

Sitemiz üzerinden gazlıgöl termal villa, gazlıgöl termal apart, gazlıgöl termal oteller hakkında detaylı bilgiye ulaşabilir, havuzlu termal villalara, apartlara, otellere rezervasyon yapabilirsiniz.

Termal Otel

Sitemiz üzerinden termal oteller hakkında detaylı bilgiye ulaşabilir, günlük havuzlu, yarım pansiyon, tam pansiyon ve full aktiviteli otellere rezervasyon yapabilirsiniz.

Günlük Kiralık Termal Villa

Sitemiz üzerinden günlük gazlıgöl termal villa, günlük gazlıgöl termal apart, günlük gazlıgöl termal oteller hakkında detaylı bilgiye ulaşabilir, günlük havuzlu termal villalara, apartlara, otellere rezervasyon yapabilirsiniz.

Saatlik Kiralık Termal Villa

Sitemiz üzerinden saatlik gazlıgöl termal villa, saatlik gazlıgöl termal apart, saatlik gazlıgöl termal oteller hakkında detaylı bilgiye ulaşabilir, günlük havuzlu termal villalara, apartlara, otellere rezervasyon yapabilirsiniz.

Afyon gazlıgöl termal instagram sayfamızı  takip ederek güncel kampanyalar, güncel haberler, termal tatil fırsatlarından anında haberdar olabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

close Reklamı Kapat(X)